Podzim – čas okruhu plic

V září a říjnu plíce velmi trpí chladným a vlhkým počasím. Podmínky našeho životního prostředí se rok od roku zhoršují a tím také narušují činnost plic. Každá část těla – orgány, krev i buňky – mohou být otráveny látkami, které vdechujeme z vnějšího životního prostředí.
Toxické zatížení plic se projevuje náchylností k astmatu, zánětům krku, dutin, plic i průdušek, rýmou, kašlem i ekzémy. V emocionální rovině je člověk při toxické zátěži plic pesimistický, smutný až apatický, depresivní, s nedostatkem inspirace.

K plicnímu okruhu patří také tlusté střevo a kůže celého těla.

Barva prvku kovu je bílá,chuť ostrá, denní doba pro plíce je 3.00 – 5.00 hodina a pro tlusté střevo 5.00 – 7.00 hodina ráno.

Úprava stravy:
Vynechejte ze svého jídelníčku mléko a mléčné výrobky /kromě přírodních jogurtů a kefíru/, pomerančovou šťávu a výrobky z bílé mouky – zvyšují tvorbu hlenu v těle. Naopak jezte více tmavého pečiva, rýže, pohanky, ovesných vloček, mrkve, celeru, ředkviček, meruněk, mandarinek, hrušek, jablek a ořechů. Bylinkové průduškové nebo plicní čaje také velmi dobře pročišťují dýchací cesty a podporují činnost plic.
Procházky v přírodě krásně pročistí plíce i mysl, také dechová cvičení z jógy prokrví plicní tkáně a okysličí je.